cool mom | יפית עידו גרין-אפל

 

1 / שם: יפית עידו גרין-אפל
 

2 / מצב משפחתי: נשואה לברק ואמא של צור ושל אלונה (הכלבה שלנו)
 

3 / מקצוע/עיסוק: 

לפני שהקמתי את Lingui הייתי עו"ד שהתמחתה בפשעי צווארון לבן. היה ממש מעניין אבל כשצור הבן שלי נולד גיליתי את נושא הדו-לשוניות והחלטתי לשנות כיוון, לעזוב את המקצוע ולהקים את   Lingui אנגלית לקטנטנים מיזם שמקדם את חשיבות לימוד אנגלית בגיל הרך ומספק חוגים, צעצועים וערכות לימוד עצמאיות.
 

4 / יום בחיי יפית עידו גרין-אפל
7:00 בבוקר

yafitb
תכל'ס 07:00 זו כבר שעת צהריים אצלי.. אני קמה בדרך כלל ב04:45 מנסה להתאפס קצת על המיילים ועל עצמי לפני שצורי מתעורר. השעה וחצי הזו לפני שהוא קם היא קודש עבורי. יש לי זמן לקרוא את העיתונים של הבוקר, לשבת עם כוס קפה ולדמיין את המטרות שלי ליום שעומד להתרגש עלי. ב-07:00 אני עמוק בפקקים, צורי איתי באוטו ואנחנו בדרך מכפ"ס לגן של סבתא סולי ברמת גן. בשעה הזו אנחנו בדרך כלל עסוקים בלשיר בקולי קולות באנגלית או למצוא משאיות, אוטובוסים ואופנועים שעוברים את המכונית שלנו בכביש 4. זה זמן איכות מצוין שלנו, אנחנו מתקשרים רק באנגלית, מאזינים לסיפור אודיו במערכת או משחקים ושרים.

 

12:00 בצהריים

yafitb5
ארוחת צהריים. אני יושבת במשרד שלי ב-wework בהרצליה פיתוח ואוכלת. בדרך כלל זו המנה החריפה של הג'ירף ובדרך כלל זה מול המחשב תוך שאני מנסה לנצל את השעות שיש לי בין החוגים והפגישות לפיתוח עסקי וניהול שוטף של העסק.

 

16:00 אחה"צ

yafitb3
אני באוטו בדרך לאנשהו… פעמיים בשבוע בשעה הזו אני בדרך לאחת מקבוצות הקטנטנים שאני מלמדת באחד המרכזים. זו תמיד שעה קשה ביום שהאנרגיות יורדות אבל איך שאני נכנסת לחדר ורואה את כל הקטנטנים שקופצים עלי בחיבוקים ונשיקות אני מתמלאת מיד באנרגיות הכי טובות בעולם ובחיוך ענק ומתחילה את הפעילות בכיף ואושר ושמחה כל כך על הבחירה במקצוע הזה. ביומיים האחרים בשבוע אני בשעה הזו בדיוק אוספת את צורי שלי מהגן של סבתא. אני מכבה את הנייד, מכניסה לתיק ויוצאת מהאוטו. צורי מרים את העיניים ורואה שזו אני ורץ אליי בריצה ענקית בשביל מהבית של סבתא לחניה שבה אני מחנה את האוטו. זה אושר עצום! השניות האלה בין הרגע שהוא קולט שזו אני וכשהוא רץ לעברי, מרגיש לי תמיד כמו בסרטים והחיבוק הענק הזה פשוט מרים אותי לשמיים. אושר עצום.

 

21:00 בערב

cool and bello cool mom Yafit

אצלנו צורי הולך לישון בשעה מאוחרת… אז 21:00 זה עיצומו של טקס השינה שלנו שלמעשה מהווה זמן איכות נפלא שאני מנצלת לקריאת המון המון ספרים וכמובן באנגלית. צורי ואני בדרך כלל קוראים בערך 5 ספרים ביחד ואני מנסה בכל שבוע להכניס ספר חדש לרוטציה. אחר כך, לפעמים ברק, בעלי, מקריא לצורי כמה ספרים בעברית ואז כבר הולכים לישון.

 

5 / מה הוא הרגע ששינה את חייך?

היו שני רגעים קריטיים שהשפיעו על החיים שלי. הרגע הראשון היה, כשאמא שלי ואני עזבנו את אבא שלי והבנתי שעכשיו זה רק היא ואני נגד העולם ואני אצטרך לדאוג לשתינו לנצח ולהפוך לבן אדם בוגר ואחראי שמצליח לייצר מקור פרנסה ותמיכה עבור שתינו. הרגע השני היה, כשצורי נולד והחלטתי לדבר איתו אנגלית. מהר מאד קיבלתי תגובות ציניות מהמשפחה והחברים, אז כמשפטנית הדבר הראשון שעשיתי היה להוציא מאמרים ומחקרים ולהתחיל לקרוא על דו-לשוניות ולימוד שפה נוספת מינקות. כך גיליתי את ההרצאה של ד"ר פטרישיה קוהל, מומחית להתפתחות שפתית שסיפרה בהרצאה ב-TED  על הגאוניות הלשונית של תינוקות ועל התקופה הקריטית של גיל 0-6 ללימוד שפה וכמה חשוב לחשוף את המוח לשפה נוספת ב-10 החודשים הראשונים. משם כל הרעיון של Lingui  נולד והעסק קם תוך 48 שעות.

 

6 / מי הוא/היא המודל לחיקוי שלך

בחיים האישיים שלי, המצפן החברתי והמוסרי שלי הוא ללא ספק, בן הזוג שלי, זה שיש לו שטר בעלות שמעיד על בעלותו עליי.. הוא האדם שאני תמיד חושבת במוח שלי רגע לפני כל פעולה, איך הוא היה נוהג ומה הוא היה עושה. בחיים המקצועיים, מודל החיקוי שלי היא דבי סטרלינג, בחורה צעירה שלמדה הנדסה באוניברסיטת סטנפורד, החליטה לייצר צעצועים שיעודדו בנות להתעניין בהנדסה והקימה חברה ענקית שנקראת GoldieBlox. היא ניסתה המון זמן לייצר עניין בצעצועים שלה, ונתקלה בסירובים שוב ושוב ושוב בכל ירידי הצעצועים הגדולים ולבסוף פנתה למימון עצמאי בקיקסטארטר ומשם הכל היסטוריה. היא הצליחה לייצר מוצר מגניב אבל גם לעשות שינוי חברתי אמיתי בדרך שבה מתייחסים לצעצועי בנות והקשר בין צעצועים לתהליכי הבנייה מגדרית.
 
7 / על מה את מצטערת?

האמת, אני לא מצליחה למצוא כל כך משהו שאני מצטערת עליו, בכל מקרה המוטו שלי בחיים הוא שאני מעדיפה להצטער על משהו שבחרתי לעשות ולא להצטער על משהו שרציתי לעשות ולא היה לי את האומץ לעשות אותו.
 
8 / איפה את עוד 10 שנים?

מובילה את Lingui כמייצרת שינוי עולמי ביחס ללימוד שפות בתקופה הקריטית ומספקת פתרונות טכנולוגיים חדשניים למטרה הזו.
 
9 / בילוי זוגי אולטימטיבי

סרט בסינמה סיטי וצלחת פרופיטרול בג'ירף לקינוח.
 
10 / בילוי משפחתי אולטימטיבי

מתחם שרונה. אנחנו משפחה די בורגנית, לא כל כך בקטע של טיולים בטבע… אנחנו לאחרונה מסוגלים להעביר שעות שלמות בגן השעשועים בשרונה בין ארוחת בוקר באחד מבתי הקפה לארוחת צהריים וגלידה באניטה ואז לפגוש מלא חברים בתל אביב, בכלל כל האיזור הזה של שרונה מרקט ועד כיכר רבין הוא לגמרי הבית היומיומי שלנו . אויש אני נשמעת ממש זלללנית בכל הסיפור הזה…
 
11 / אתר/בלוג אהוב? ולמה?

TED אני מאד אוהבת מידע ומאד חשוב לי לצבור ידע… באמצעות ההרצאות באתר הזה אני נפתחת לרעיונות חדשים ומקבלת המון השראה. בנוסף אני גם מבקרת כל הזמן בדף של מגזין Entrepreneur  ומאד אוהבת לשמוע סיפורים של יזמים שמספרים כיצד הם התחילו זה תמיד מעורר בי השראה.
 
12 / חשבון אינסטגרם שיש לעקוב אחריו? ולמה?

לא כל כך עוקבת אחרי חשבונות אינסטגרם.
 
13 / סיכום: מי זו יפית בשלוש מילים:

אמא-יזמית שאפתנית ואופטימית

 

אין תגובות

הוסף רשומת תגובה